Вест

Литерарни конкурс

Датум: 23. Maj 2016 08:48 Категорија: Достигнућа

Друштво учитеља Топола поводом обележаваља Дана жена спровео је наградни литерарни конкурс на тему „Породица као извор истинске среће“.
Два ученика Основне школе „Јулијана Ћатић“ из Страгара добили су награде. Немања Петровић,
ученик петог разреда освојио је прво, а Катарина Раловић, треће место.
Тим поводом, 22. маја 2016. године у просторијама Градске библиотеке „Радоје Домановић“
у Тополи организатори су деци уручили дипломе и књиге.

Литерарни конкурс

Датум: 23. Maj 2016 08:37 Категорија: Достигнућа

На литерарном наградном конкурсу под називом „Небесни звон“,  ученик шестог разреда Лазар Радојевић освојио је другу награду.
Жири у саставу песника Љубивоја Ршумовића, Милене Јововић и Драгана Лакићевића прегледали су и вредновали дечије радове на тему
„Буја срећа мирисом пролећа“. Тим поводом 21. маја 2016. година два ученика ОШ „Јулијана Ћатић“ са својом
наставницом српског језика и педагогом школе били су гости ове манифесације приређене у част Добрице Ерића.
Ученици су присуствовали богатом и разноврсном уметничком програму. Посебно су уживали у представи
„Деца не излазе из моде“, коју су извели глумци Књажевско-српског театра.

Листа одобрених уџбеника за наредне три године

Датум: 19. Maj 2016 12:16 Категорија: Новости

Поштовани родитељи,
списак одобрених уџбеника који ће се користити у наредне три године у настави у нашој школи, можете преузети на следећој  СТРАНИЦИ.

ЗАВРШНИ ИСПИТ ЗА ОСМАКЕ - НОВО ! НОВО !

Датум: 10. Maj 2016 19:18 Категорија: Новости

ПОШТОВАНИ РОДИТЕЉИ,

Објављен је план уписа одељења у средње школе.

Објављен план уписа одељења у средње школе

ВЕОМА КОРИСТАН САЈТ СЕ НАЛАЗИ НА СЛЕДЕЋОЈ АДРЕСИ http://www.mpn.gov.rs/objavljen-plan-upisa-odeljenja-u-srednje-skole/

БРОЈ СЛОБОДНИХ МЕСТА ПО ШКОЛАМА МОЖЕТЕ ПОГЛЕДАТИ ОВДЕ (РЕДНИ БРОЈ 9.)

Дан планете Земље

Датум: 25. April 2016 12:45 Категорија: Новости

У петак - 22.априла 2016.године у подручном одељењу у Горњим Страгарима је обележен дан планете Земље.

У питању је био тематски дан у организацији учитељица Данијеле Радисављевић и Бојане Раденковић.

Мала матура 2016

Датум: 20. April 2016 12:22 Категорија: Новости

Сајт који може помоћи и усмерити ученике осмог разреда и њихове родитеље.

као и следећи сајт ЕДУКАЦИЈА.РС

Датум: 11. April 2016 09:14 Категорија: Новости

У суботу, 09.априла 2016. године одржан је семинар "Претпоставке успешне наставе", каталошки број 432,
предавачи Ивана Луковић, мр Стеван Крњајић и Јасмина Крњајић. Семинар је одржан у сарадњи са ЦСУ-Крагујевац.

Угљаревац - 8.март

Датум: 11. April 2016 09:02 Категорија: Новости

Дана 8.03.2016. год. Одржан је Тематски дан поводом Дана жена. Учествовали су ученици од првог до четвртог разреса и њихове мајке.
У времену прва три часа. Ученици су имали планиране активности кроз три наставна предмета
( Српски језик, Ликовна култура и Од играчке до рачунара-Народна традиција) корелација-Музичка култура.
На крају дружења имали смо малу изложбу наших радова.

Осмомартовска приредба у Маслошеву

Датум: 11. April 2016 08:36 Категорија: Новости

Дана 8.3.2016. године одржана је приредба поводом 8.МАРТА-ДАНА ЖЕНА,
у подручном одељењу Маслошево.

Учесници и организатор приредбе су били ученици I и III разреда са једним предшколцем и учитељица Марија Милошевић.

Међународни дан поезије 2016.

Датум: 21. Mart 2016 20:21 Категорија: Новости

21. марта 2016. године поводом обележавања Међународног дана поезије ученици су представили најлепше љубавне стихове српске,
руске и енглеске књижевности. Обележавање овог дана датира још од 1999. године, а сврха јесте допринос промоцији читања, писања,
објављивања и учења поезије у читавом свету.