Осмомартовска приредба у Маслошеву

Датум: 11. April 2016 08:36 Категорија: Новости

Дана 8.3.2016. године одржана је приредба поводом 8.МАРТА-ДАНА ЖЕНА,
у подручном одељењу Маслошево.

Учесници и организатор приредбе су били ученици I и III разреда са једним предшколцем и учитељица Марија Милошевић.

Међународни дан поезије 2016.

Датум: 21. Mart 2016 20:21 Категорија: Новости

21. марта 2016. године поводом обележавања Међународног дана поезије ученици су представили најлепше љубавне стихове српске,
руске и енглеске књижевности. Обележавање овог дана датира још од 1999. године, а сврха јесте допринос промоцији читања, писања,
објављивања и учења поезије у читавом свету.

Посета Ф.А.С-у

Датум: 16. Mart 2016 11:18 Категорија: Новости

Ученице седмог разреда наше школе, на челу са наставницом биологије, Милицом Милосављевић,
посетиле су компанију Ф.А.С 15. марта. Том приликом су их запослени у компанији провели кроз постројење за пречишћавање
отпадних вода и упутили их како они третирају отпадне воде и опасни отпад. Овом посетом настављена је сарадња "Фиат"-а
и наше школе у пројекту Заштите животне средине.

Упис ђака првака 2016/2017.

Датум: 10. Mart 2016 13:12 Категорија: Новости

Eколошки књижевни конкурс „Словне пољане“

Датум: 07. Mart 2016 12:06 Категорија: Новости

Како би се повећала свест о значају екологије и заштите животне средине за здравље грађана у Шумадијском округу,
као и очување здравља целе планете и свих биљних и животињских врста, Центар за еколошко образовање и одрживи
развој из Крагујевца у сарадњи са Школском управом Крагујевца, организовао је 2. књижевни конкурс за најбољи рад на тему екологије.
Право на учешће у конкурсу имали су сви ученици основних и средњих школа на територији Шумадијског округа.

Тема књижевног конкурса ове године је била „Ваздух: живот, здравље, инспирација“. Ученици су могли слати радове у једној од три категорије :
песма, прича или есеј. Овом приликом из наше школе послато је укупно шест радова. Ученица осмог разреда Милена Радичевић,
добила је трећу награду за написани есеј „У здравој атмосфери здраво је бити“.
Уручење награда обављено је у ОШ ,,Мома Станојловић”.

Календар такмичења за основце

Датум: 18. Februar 2016 11:21 Категорија: Новости

Календар такмичења по предемтима можете погледати на следећем ПОРТАЛУ.

"Један пакетић - много љубави"

Датум: 28. Decembar 2015 08:50 Категорија: Новости

Црвени крст Крагујевца наградио је ауторе најбољих новогодишњих честитики – учеснике акције "Један пакетић – много љубави".
Међу награђеним ученицима је и ученик петог разреда наше школе, Немања Мијаиловић.
Један пакетић, много љубави и више од 900 цртежа на новогодишњим честиткама. У традиционалној акцији Црвеног крста
учествовали су ученици из 13 основних школа, Трговинско - угоститељске школе Тоза Драговић и Центра за ликовно усавршавање "CELUS".
Црвени крст је наградио 9-оро и похвалио 65-оро ђака, а њихви цртежи красиће честитке наредне године.
Продајом цртежа са прошлогодишњег конкурса већ су обезбеђени пакетићи за болесну и децу из социјално угрожених породица.

Изјаву ученика наше школе можете погледати овде.

Посета CEOOR-a нашој школи

Датум: 28. Decembar 2015 08:26 Категорија: Новости

Нашу школу су 15.12.2015.год. посетили вршњачки едукатори и ментори Центра за еколошко образовање и одрживи развој.
Тада је у одељењу седмог разреда одржана радионица у оквиру пројекта "Унапређење учешћа становништва у процесу смањивања
ризика од ванредних ситуација у пет месних заједница на територији града Крагујевца", у коме је "CEOOR" партнерска организација "Arhus" центру.
Пројекат подржава "OEBS".
      Водитељке Марија Ранковић и Љубица Спасојевић су одлично обавиле посао. Ученици су били активни.
Вршњачки тим припремила ментор у CEOOR-у Аница Бојанић.
      Радионици присуствовали и педагог школе Мирјана Богосављевић, наставница биологије Милица Милосављевић и
наставник физике Горан Зубер, као и Милан Габарић, председник Удружења "CEOOR".

Фестивал науке 2015.

Датум: 14. Decembar 2015 13:50 Категорија: Новости

Наши ученици су предвођени директором школе и наставником физике посетили "Фестивал науке" у Београду.

Наша школа је уз несебичну помоћ туристичке агенције "Крагуј-турист" и аутопревозника "Продановић" организовала ову посету у четвртак 03.12.2015.године.

Угледни час из српског језика

Датум: 24. Novembar 2015 09:04 Категорија: Новости

У петак, 20.11.2015.године у одељењу V1 , одржан је угледни час из српског језика.

Тема угледног часа била је обрада шаљиве народне приповетке "Еро с онога свијета". Ученици су том приликом показали своје драмско,

ликовно и литерарно умеће.

...још фотографија...