Час српског језика: "Развој српског књижевног језика" - VIII разред

Датум: 05. Novembar 2018 09:35 Категорија: Новости

Одржан интересантан час у осмом разреду из српског језика са наставном јединицом "Развој српског књижевног језика".

Дечја недеља 2018 - реализоване активности

Датум: 29. Oktobar 2018 13:15 Категорија: Новости

Понедељак 01.10.2018.год.
ЛИКОВНА КОЛОНИЈА- Ученици од петог до осмог разреда  су радили радове на тему „Моја школа“. Цртали су своју школу  или како би волели да изгледа у будућности. Најбољи радови су награђени  књигом за Дан школе. Прво место је освојила у ученица шестог  разреда  Ивона Мијаиловић.  Друго место је освојио ученик седмог разреда Немања Обрадовић . Треће место је освојио ученик осмог разреда Лука Јанковић. Радови ученика биће изложени у холу школе.
ЛИТЕРАРНА СЕКЦИЈА- Ученици од петог до осмог разреда  су писали саставе на тему „Моја школа“.Описивали су  своју школу  и разлоге зашто је воле.Најбољи радови су награђени  књигом за Дан школе.Прво место је освојила ученица петог разреда Наталија Драгутиновић.Друго место је освојила ученица шестог разреда Јулијана Ћатић.Треће место је освојила ученица петог разреда Теодора Радосављевић.Радови ученика биће изложени у холу школе.

Угљаревац - јесен 2018.

Датум: 22. Oktobar 2018 12:30 Категорија: Новости

Јесења радна акција "Чишћење дворишта" у подручном одељењу у Угљаревцу. Учествовали родитељи и ученици.

Предавање на тему "Пиротехника није играчка"

Датум: 20. Decembar 2017 13:01 Категорија: Новости

Припадници Сектора за безбедност града Крагујевца, МУП-а, хитне помоћи и ватрогасне службе су одржали
предавање ученицима наше школе на тему "Пиротехника није играчка". Ученицима је такође напоменута промена у Закону
која изричито наглашава које су казне за децу изнад 18 година као и за родитеље малолетне деце.

Хвала на корисном предавању !!!

Дан Школе 2017.

Датум: 02. Novembar 2017 11:54 Категорија: Новости

Понедељак, 16.10.2017.године, уз пригодан програм наших ученика и колега, обележен је Дан ОШ "Јулијана Ћатић".

Још фотографија погледајте на следећем ЛИНКУ.

Промоција "младих песника"

Датум: 09. Oktobar 2017 08:34 Категорија: Новости

Једна од активности у оквиру обележавања Дечије недеље у Основној школи „Јулијана Ћатић“ у Страгарима била је и промоција „младих песника“.
Том приликом својим књижевним стваралаштвом представили су се ученици наше школе чији су радови објављени
у „Зборнику књижевног стваралаштва младих Србије и дијаспоре“.

Календар рада школеске 2017/2018.године

Датум: 29. Avgust 2017 12:13 Категорија: Новости

Поштовани родитељи и ученици, ово је календар рада за школску 2017/2018.годину.

Исти можете преузети ОВДЕ.

Одељењске старешине у 2017/2018.школској години.

Датум: 25. Avgust 2017 13:45 Категорија: Новости

Фотоконкурс "Зелени објектив"

Датум: 12. Jun 2017 17:49 Категорија: Новости

Центар за еколошко образовање и одрживи развој објавио је наградни Фото конкурс „Природа и ми“.
Право учешћа имали су ученици основних и средњих школа са територије Републике Србије.
Две ученице седмог разреда ОШ „Јулијана Ћатић“ из Страгара: Милица Обрадовић и Милица Матић,
награђене су специјалним наградама за најбоље технички одрађене фотографије.
Изложене фотографије налазе се у просторијама Школе за учење страних језика „Врабац“.

"Да се не заборави"

Датум: 12. Jun 2017 17:38 Категорија: Новости

Поводом 18 година од бомбардовања и НАТО агресије над Србијом, Удружење бораца Шумадије и Школска управа града
Крагујевца расписали су наградни ликовни и литерарни конкурс за децу од петог до осмог разреда основне школе.
Ученик седмог разреда Основне школе „ЈулијанаЋатић“ из Страгара Лазар Радојевић добио је прву награду
у категорији литерарних радова. Тим поводом директорка школе Светлана Б. Живановић и  наставница српског језика
Ана Соврлић-Гардовић присуствовале су завршној свечаности и додели награда у Основној школи „Трећи крагујевачки батаљон“.