8.март !

Датум: 12. Mart 2019 08:16 Категорија: Новости

Поводом 8.марта - Међународног дана жена, у нашој школи је организована радионица прављења честитки. Учествовали су ученици од петог до осмог разреда који су правили креативне и маштовите честитке за маме и баке. Радионицу је водила наставница српског језика Биљана Лакић.

Процеура за упис деце у ПРВИ разред

Датум: 07. Mart 2019 09:12 Категорија: Новости

Упис деце у ПРВИ разред !!!

Датум: 07. Mart 2019 09:09 Категорија: Новости

Фондација

Датум: 28. Januar 2019 12:43 Категорија: Новости

Председник Управног одбора Фондације „Драгица Николић“ госпођа Драгица Николић посетила је Основну школу „Јулијана Ћатић“ у Страгарима и том приликом донирала 23 рачунара за информатички кабинет. Такође, свим ученицима ове школе, њима 130, је уручен и слатки новогодишњи пакетић. Уручењу су присуствовали Мирослав Петрашиновић, председник скупштине град Крагујевца, као и заменик градоначелника Крагујевца, Ивица Момчиловић.

Представа "Срећна Нова година"

Датум: 10. Januar 2019 12:01 Категорија: Новости

У петак, 28.12.2018.године, одржана је представа "Срећна Нова година". Представу су организовали ученици петог разреда уз помоћ наставнице српског језика и књижевности Биљане Лакић. Присуствовали су родитељи ученика, ученици, колеге, предшколци и ученици нижих разреда. Престава је забавила и насмејала све присутне.

Промоција представе ученика V разреда

Датум: 10. Januar 2019 11:40 Категорија: Новости

Дана 27.12.2018.године, ученици петог разреда су промовисали представу "Срећна Нова година" и израђивали улазнице уз помоћ наставника ликовне културе Ђорђа лаемпијевића и наставнице српског језика Биљане Лакић.

.

Срећни празници !!!

Датум: 24. Decembar 2018 09:20 Категорија: Новости

Донација школској библиотеци - гђа Ковиљка Смиљковић

Датум: 11. Decembar 2018 12:52 Категорија: Новости

Дана 07.12.2018.године нашу школу је посетила књижевница Ковиљка Смиљковић, рођена сестра Јулијане Ћатић, познате партизанке чије име наша школа поносно носи.

Час српског језика: "Развој српског књижевног језика" - VIII разред

Датум: 05. Novembar 2018 09:35 Категорија: Новости

Одржан интересантан час у осмом разреду из српског језика са наставном јединицом "Развој српског књижевног језика".

Дечја недеља 2018 - реализоване активности

Датум: 29. Oktobar 2018 13:15 Категорија: Новости

Понедељак 01.10.2018.год.
ЛИКОВНА КОЛОНИЈА- Ученици од петог до осмог разреда  су радили радове на тему „Моја школа“. Цртали су своју школу  или како би волели да изгледа у будућности. Најбољи радови су награђени  књигом за Дан школе. Прво место је освојила у ученица шестог  разреда  Ивона Мијаиловић.  Друго место је освојио ученик седмог разреда Немања Обрадовић . Треће место је освојио ученик осмог разреда Лука Јанковић. Радови ученика биће изложени у холу школе.
ЛИТЕРАРНА СЕКЦИЈА- Ученици од петог до осмог разреда  су писали саставе на тему „Моја школа“.Описивали су  своју школу  и разлоге зашто је воле.Најбољи радови су награђени  књигом за Дан школе.Прво место је освојила ученица петог разреда Наталија Драгутиновић.Друго место је освојила ученица шестог разреда Јулијана Ћатић.Треће место је освојила ученица петог разреда Теодора Радосављевић.Радови ученика биће изложени у холу школе.