Новости

Обавештење за родитеље / друге законске заступнике ученика који уписују средњу школу

Датум: 05. April 2021 15:00 Категорија: Новости

Oбавештење за родитеље ученика осмог разреда који
уписују први разред средње школе 2021/22. школске године.

Прва активност на порталу Моја средња школа  је доступна за кориснике од 12. априла и намењена
је пријављивању полагања пријемних испита за специјализована одељења за
ученика са посебним способностима и за средње уметничке школе.

Обавештење за родитеље

Датум: 24. Mart 2021 12:38 Категорија: Новости

Пријава за полагање пријемног испита за упис у специјализована одељења гимназија и уметничких школа је у периоду 12.-15. април 2021.
Обавештења о завршном пријемном испиту у наставку текста...

ОБАВЕШТЕЊЕ О ПРЕЛАСКУ НА НАСТАВУ НА ДАЉИНУ

Датум: 13. Mart 2021 11:27 Категорија: Новости

Имајући у виду тренутну епидемиолошку ситуацију у Републици Србији, у складу са препорукама Кризног штаба од 12.03.2021. године, Министарство просвете, науке и технолошког развоја донело је одлуку да се, у седмици од 15. до 19. марта 2021. године, за све разреде другог циклyca V - VIII) основне школе, настава организује пyтeм наставе на даљину.
За ученике првог циклуса, од I до IV разреда, настава се организује свакодневно у школи кроз непосредан образовно-васпитни рад, као и до сада (исти распоред група и исти распоред часова; дакле, све као и до сада!).

Дан борбе против вршњачког насиља

Датум: 27. Februar 2021 08:43 Категорија: Новости

У среду, 24.02.2021.године, у ОШ „ Јулијана Ћатић“  обележен  је Међународни дан борбе против вршњачког насиља, под називом„Дан розих мајица“.
УПравилнику о протоколу  поступања у установи у одговору на насиље, злостављање и занемаривање  ( „ Службени гласник РС “ бр 46)насиље се дефинише“као сваки облик једанпут учињеног или понављаног вербалног или невербалног понашања које има за последицу стварно или потенцијално угрожавање здравља, развоја и достојанства детета и ученика или запосленог.”

Почетак другог полугодишта 2020/21. - СМЕРНИЦЕ

Датум: 14. Januar 2021 13:15 Категорија: Новости

Поштовани родитељи и ученици овде можете преузети документ у коме су детаљно објашњене смернице за спровођење наставе у другом полугодишту школске 2020/`21.године.

НОВЕ МЕРЕ ЗА ОРГАНИЗАЦИЈУ РАДА !!!

Датум: 29. Novembar 2020 22:38 Категорија: Новости

НОВЕ МЕРЕ...ВАЖНО !!!!

Измена школског календара 2020/2021.

Датум: 29. Novembar 2020 22:34 Категорија: Новости

ВАЖНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ
ОБАВЕШТЕЊЕ О НОВИМ МЕРАМА ЗА ОРГАНИЗАЦИЈУ РАДА И ИЗМЕНАМА ШКОЛСКОГ КАЛЕНДАРА ОБРАЗОВНО-ВАСПИТНОГ РАДА У ШКОЛСКОЈ 2020/21. ГОДИНИ

Обавештавам Вас да су на основу препорука Кризног штаба за сузбијање заразне болести COVID-19 и Уредбе о Допуни уредбе о мерама за спречавање и сузбијање заразне болести COVID-19 прописане нове мере за организацију рада основних школа и измењен школски календар за школску 2020/21. годину.

У првом циклусу основне школе наставља се непосредни образовно-васпитни рад према досадшњем моделу организације наставе, односно настава ће се одвијати као и до сада по истом распореду часова и група.

У другом циклусу основне школе образовно-васпитни рад оствариваће се од понедељка 30. новембра 2020. године путем наставе на даљину, уз коришћење одговарајућих платформи, о чему су ученици и родитељи већ обавештени од одељењских старешина и предметних наставника и које се већ користе, односно система за управљање учењем и путем Јавног медијског сервиса Србије.
Прво полугодиште завршава се 18. децембра 2020. године.

Зимски распуст траје од 21. децембра 2020. године до 15. јануара 2021. године.

Друго полугодиште почиње 18. јануара 2021. године

Светлана Б. Живановић, директор школе
27.11.2020.
Страгари

Мере заштите здравља ученика

Датум: 31. Avgust 2020 09:31 Категорија: Новости

Обавештење за родитеље

Датум: 22. Maj 2020 10:56 Категорија: Новости

Упис ђака првака 2020.

Датум: 31. Mart 2020 12:52 Категорија: Новости

Поштовани родитељи
Проглашењем увођења ванредног стања због вируса корона од 16.3.2020.године и организовањем рада у новонасталим условима, ОШ ,,Јулијана Ћатић” у Страгарима  је омогућила родитељима да од 1.04.2020.године, пријаве своју децу за упис у први разред  у нашу школу путем достављања  пријаве за упис на e-mail adresu: [email protected].

Пријаву за упис можете преузети на сајту школе: http://osjulijanacatic.nasaskola.rs/downloadc/31/Upis-PRVAKA-2020/

Заказивање тестирања и достављање документације  вршиће се по престанку ванредног стања.
Драги родитељи, поштујте све мере које доноси Влада Републике Србије и чувајте Ваше и здравље ваших укућана.
Желим Вам свако добро.
                                                                Светлана Б. Живановић