Eколошки књижевни конкурс „Словне пољане“

Датум: 07. Mart 2016 12:06 Категорија: Новости

Како би се повећала свест о значају екологије и заштите животне средине за здравље грађана у Шумадијском округу,
као и очување здравља целе планете и свих биљних и животињских врста, Центар за еколошко образовање и одрживи
развој из Крагујевца у сарадњи са Школском управом Крагујевца, организовао је 2. књижевни конкурс за најбољи рад на тему екологије.
Право на учешће у конкурсу имали су сви ученици основних и средњих школа на територији Шумадијског округа.

Тема књижевног конкурса ове године је била „Ваздух: живот, здравље, инспирација“. Ученици су могли слати радове у једној од три категорије :
песма, прича или есеј. Овом приликом из наше школе послато је укупно шест радова. Ученица осмог разреда Милена Радичевић,
добила је трећу награду за написани есеј „У здравој атмосфери здраво је бити“.
Уручење награда обављено је у ОШ ,,Мома Станојловић”.