Субнор

Датум: 21. Mart 2019 08:45 Категорија: Новости

Градски одбор СУБНОР-а Крагујевац је у сарадњи са Удружењем „Светионик“ из Крагујевца и Књижевним клубом „Др Саша Божовић“ су посетили 19.03.2019. године Основну школу „Јулијана Ћатић“ у Страгарима.
Том приликом професор Жељко В. Зиројевић са сарадницима уручио је библиотеци ОШ „Јулијана Ћатић“ две уметничке слике и 200 књига за школску библиотеку које су прикупили чланови СУБНОР-а Вера Јелић, Зоран Рамовић, Јасмина Ан Јовановић и Мирослав Лазаревић.

Дарујући књиге  Зиројевић је истакао значај љубави према отаџбини и поводом 20-годишњице НАТО агресије истакавши хероизам и пожртвованост припадника Војске и нашег народа који су као један бранили наша огњишта.
Представници удружења „Светионик“, академик Раденко Круљ и др Миле Матић  такође су уручили своја признања школи.