Прослава Светог Саве 2017

Датум: 20. Februar 2017 11:57 Категорија: Новости

Кратак је пут којим ходамо, дим је живот наш, пара, земља и прах“, записао је Свети Сава у Немањиној биографији Живот Светог Симеона.
Шта је све на том кратком путу учинио Растко Немањић да од српског просветитеља постане српски светитељ.
        Рођен је као принц, влада људима, опредељује се да буде монах и да влада нечим много узвишенијим, да влада знањем, а знање чини човека благим и блаженим.
Поносни смо што таквог горостаса средњовековних мисли и дела има баш наш српски народ. Поносни смо што  27. јануара, окупљени око његове иконе, сећајући се његових дела, скромно, али уједно с љубављу и вером прослављамо Савиндан.

Након сечења славског колача и химне Светом Сави, директорка школе Светлана Б. Живановић, поздравила је све присутне госте и подсетила на значај просветитељског рада Растка Немањића.
Пред пуном салом ученици наше школе извели су представу „Живот и дело Светог Саве“.
Реализатори приредбе:
Александар Богојевић, вероучитељ
Ана Соврлић-Гардовић, наставница српског језика
Марија Микићевић, наставница музичке културе
        Свети Сава је савременији од наших савременика. Његове мисли, дела и значај су свевремени. Због тога он није само наша прошлост, већ и наша будућност.